ارتودنسی با براکت فلزی

براکت های فلزی مدرن بسیار کوچکتر و راحت تر نسبت به براکت هایی که در گذشته استفاده میشد هستند. آنها رایج ترین نوع براکت های مورد استفاده برای بچه ها و نوجوانان هستند و همچنین یک گزینه خوب برای بزرگسالان هستند.

20 اردیبهشت 1398 » ادامه

ارتودنسی با براکت پشت دندانی(داخلی)

براکت های لینگوال به داخل دندان های شما متصل می شوند(به جای جلو)و از نظر پنهان می شوند.

20 اردیبهشت 1398 » ادامه

ارتودنسی با براکت سرامیکی

براکت های سرامیکی یا به رنگ دندان هستند یا کاملا روشن(شفاف) هستند و می توانند با سیم های رنگی دندان مورد استفاده قرار بگیرند تا آنها را کمی قابل مشاهده نماید. انها دقیقا به همون روش براکت های فلزی سنتی کار می کنند و نتیجه یکسانی را ایجاد میکنند.

20 اردیبهشت 1398 » ادامه

ارتودنسی با براکت دیمون

این نوع از براکت ها نیاز به لیگاتورها برای نگهداشتن سیم قوس در جای خود ندارند و همچنین براکت ها از یک وسیله گیره ای استفاده میکنند تا سیم قوس را در براکت نگه دارند.این براکت ها محکم هستند و به ندرت شکسته می شوند.

20 اردیبهشت 1398 » ادامه

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است برای بهبود عملکرد ، وضعیت و ظاهر دندان ها می باشد. ارتودنسی در لغت به معنی ردیف کردن و اصلاح فرم نادرست دندان ها می باشد.

1 خرداد 1398 » ادامه

شکاف لب و کام (لب شکری) و درمان ارتودنسی

شکاف کام و لب از شایع‌ترین نقص‌های مادرزادی در نوزادان در بدو تولد است. این شکاف‌ها زمانی به وجود می‌آید که اجزای صورت جنین در حال رشد به صورت کامل بسته نمی‌شود ; و به عنوان نقص‌هایی مجزا از تولد هستند و عوامل ژنتیکی و محیطی در ایجاد آن دخیل هستند.

1 مرداد 1398 » ادامه

مراقبت از براکت ها بعد از ارتودنسی

براکت ها در نگاه اول محکم ثابت و با کیفیت به نظر میرسند اما اگر از آنها به درستی مراقبت نکنیم بشدت آسیب پذیر هستند در زیر فهرستی کوتاه از مواد غذایی که مناسب در زمان ارتودنسی هستند آورده شده و همچنین مواد غذایی که بشدت باید از آنها در حین ارتودنسی پرهیز کنید در ادامه مطلب با ما همراه باشید

1 مرداد 1398 » ادامه

چه کسانی کاندید درمان ارتودنسی هستند؟

درمان ارتودنسی به دلایل مختلفی انجام می شوند که تنها یکی از آنها زیباسازی و افزایش اعتماد به نفس بیمار می باشد و بقیه مربوط به افزایش سلامت دهان و دندان است. به علاوه تمیز کردن دندان های کج و روی هم رفته دشوار بوده و از این رو بیمار را در معرض کرم خوردگی و بیماری های لثه قرار می دهد

1 مرداد 1398 » ادامه

ریتینر چیست؟

نگهدارنده ها ریتینر(نگهدارنده ها) ممکن است قابل جدا شدن یا ثابت باشند. آنها بعد از اینکه دندان های شما صاف شدند، دندان ها را در موقعیت های جدید و صحیح خود نگه می دارند. ما به شما در مورد نحوه مراقبت از نگهدارنده و مدت زمان استفاده از آنها آموزش خواهیم داد. استفاده از نگهدارنده برای حفظ آرایش صحیح دندان ها بسیار مهم است.

27 مرداد 1398 » ادامه

نوشیدنی هایی که در زمان ارتودنسی نباید بنوشیم

استفاده از براکت ها چندان جذاب نیست ، اما این مهم است که یک لبخند زیبا و سالم داشته باشید. برای اکثر افراد ، سخت ترین قسمت استفاده از براکت ها ، کنار گذاشتن غذاها و نوشیدنی های مورد علاقه آنها است.

27 مرداد 1398 » ادامه

آیا به ارتودنسی نیاز دارم؟

یک دندانپزشک معمولاً برای بهبود ظاهر بیمار ، ارتودنسی را توصیه می کند. از طریق درمان ارتودنسی ، مشکلاتی از قبیل دندان های کج یا شلوغ ، overbite ،  under-bites، وضعیت نادرست فک و اختلالات فک اصلاح می شود.

2 مهر 1398 » ادامه

ابزارهای ارتودنسی

برای اتمام موفقیت آمیز برنامه درمانی ارتودنسی، بیماران باید با متخصص ارتودنسی همکاری کنند. دندان ها و فک ها تنها در صورتی می توانند به سمت موقعیت های اصلاح شده خود حرکت کنند که بیمار به طور مداوم الاستیک (نوارهای کشی) ، هدگیر یا سایر وسایل را طبق تجویز استفاده کند.

2 مهر 1398 » ادامه

درمان ارتودنسی ناهنجاری اوربایت

اوربایت نوعی مال اکلوژن است که در آن فک بالا و پایین یا دندان ها با هم تراز نیستند؛ در نتیجه دندان های فک فوقانی روی دندان های فک پایین را پوشش می دهند...

27 مهر 1398 » ادامه

درمان ارتودنسی دندان نهفته

در جراحی ساده ای که می تواند در مطب جراح دندانپزشکی انجام گیرد، بافت لثه بالای دندان نهفته برداشته می شود تا دندان پنهان زیر آن مشخص شود...

27 مهر 1398 » ادامه

از چسبو پلاک تا جراحی شکاف لب و لثه کودک لبشکری

نوزادان مبتلا به شکاف لب و کام، با جداشدگی و شکاف لب، لثه‌ها و کام متولد می‌شوند. سوراخ‌های بینی در دو طرف شکاف قرار دارند؛ به همین دلیل جدا شدن این ساختارها خود باعث دفورمیتی بینی می‌شود...

27 مهر 1398 » ادامه
<  1  2  >